top of page

Балкан победи Славия и се доближи до върха

Драматична,но заслужена победа за Балкан срещу Славия Ново село

Интересна и изпълнена с емоции беше срещата от XIV кръг на областната група на Видин между Балкан Белоградчик и Славия Ново село.При победа Балкан щеше да задмине своя съперник в класирането и именно това беше допълнителният заряд в този мач.Домакините зарадваха феновете си,които този път не бяха никак малко с победа с 3:2 и се доближиха само на две точки от третото място,което заема отбора на Ботев Грамада.

През първото полувреме Балкан доминираше на терена и организираше постоянни атаки към вратата на гостите,но за жалост на феновете гола беше само един.Негов автор стана Кристиян Пеювски.След силен шут на Симеон Симеонов,вратаря на гостите не успя да избие добре и Пеювски се възползва и довкара топката в мрежата за 1:0.

Второто полувреме също започна добре за домакините,които искаха да отбележат още едно попадение за свое спокойствие.Добро включване направи Любомир Любенов,който влезе на мястото на контузилия се Антон Борисов.Именно той покачи на 2:0 след чудесна контра и извеждащ пас на Митко Николов.Славия се върна в мача с един невероятно куриозен и случаен гол.След един дълъг пас,който прехвърли защитата на Балкан,играч на гостите догони топката и почти от аут линията нанесе удар,който по някакъв начин мина между краката на Бранимир Йорданов и влезе в мрежата.Този гол,като че ли смути домакините и Славия се възползва максимално от това и успя да отбележи още едно попадение и да се добере до равенството 2:2,което ги устройваше.

В последните минути на срещата Балкан се хвърли във финален щурм и зрителите на стадион "Градски" станаха свидетели на третото(победно) попадение във вратата на гостите.В негов автор се превърна Ивайло Михайлов,който след самостоятелна акция и разменено двойно подаване с Любомир Любенов нанесе мощен удар и вдигна публиката на крака.

Следващата седмица на Балкан предстои трудно гостуване на Левски в Покрайна,но ще гони задължително победата.Срещата е на 8 април от 17:00 часа.